FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 12905050
*
nr 1290 5050
ARMCHAIR
1970s,
1970-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 18 2019
at 18:54:47
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/11 18:50:49
1
500 kr
18/11 17:53:02
2
600 kr
18/11 17:54:48
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5220 CLUB ARMCHAIR
leather, nitar i trä,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:54
-
4095 ARMCHAIR
+ footstool, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), ..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:14
-
4257 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Wear.
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:06
-
5199 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Farmor, ren. Ob..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:50
-
5090 ARMCHAIR
Howard modell,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:35
-
3348 ARMCHAIR
Pernilla, with footstool, Bruno Mathsson (1907-198..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:59
*
ARMCHAIR
Read more about Retro
nr 1290 5050
ARMCHAIR
1970s,
1970-tal
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday November 18 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/11 18:50:49 | 1 | 500 kr |
18/11 17:53:02 | 2 | 600 kr |
18/11 17:54:48 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 18
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5220 CLUB ARMCHAIR
leather, nitar i trä,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:54 -
4095 ARMCHAIR
+ footstool, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), ..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:14 -
4257 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Wear.
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:06
-
5199 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Farmor, ren. Ob..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:50 -
5090 ARMCHAIR
Howard modell,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:35 -
3348 ARMCHAIR
Pernilla, with footstool, Bruno Mathsson (1907-198..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:59